Fauch 610

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 540592425
 • Producent: Fauch Technik
 • Waga: 0.6 kg
 • Dostępność: JEST NA MAGAZYNIE JEST NA MAGAZYNIE  (20 szt.)
  Czas realizacji: Potwierdź dostępność
  Negocjuj
 • szt.
 • Cena brutto: 48,40 zł / szt. 39,35 zł / szt.

FAUCH 610

Aerozolowy środek do czyszczenia przepływowych kotłów gazowych

 

Fauch 610 jest produktem przeznaczonym do usuwania osadów nagromadzonych w wymiennikach ciepła kotłów centralnego ogrzewania opalanych gazem.

 

Informacje ogólne

Podobnie jak kotły opalane olejem opałowym również kotły gazowe muszą być co jakiś czas czyszczone z osadów. W trakcie pracy kotła gazowego wraz z zasysanym powietrzem zostają wciągnięte do gazowego paleniska kotła cząsteczki stałe takie jak np. pył, włosy, kłaczki itp. Cząsteczki te po częściowym spaleniu osadzają się na płytkach wymiennika ciepła. Proces ten szczególnie intensywnie przebiega w piecach gazowych przepływowych. W ekstremalnych warunkach osady mogą doprowadzić do zwężenia przewodów kominowych i spaliny mogą przedostać się do pomieszczeń mieszkalnych powodując niebezpieczeństwo zatrucia ludzi. Regularne stosowanie FAUCH-a 610 zapobiega w wielu przypadkach awariom kotła jak i kosztownej wymianie wymiennika ciepła.

 

Zasada działania

FAUCH 610 jest mieszaniną odpowiednich składników, które oddziałują na osady w sposób fizyko-chemiczny. Specjalnie dobrane substancje powierzchniowo czynne umożliwiają wniknięcie środka w głąb nagromadzonych osadów. Sole zawarte w tym produkcie pod wpływem temperatury rozpadając się kruszą i odrywają od podłoża osady. Osady luźno związane z podłożem zostaną łatwo usunięte. Oderwane osady zostaną spalone, a ich ewentualne resztki wydalone wraz ze spalinami przez komin. Sole zawarte w produkcie rozpadają się nie pozostawiając żadnych osadów. 

 

Sposób użycia

Zdjąć pokrywę kotła tak, aby był dostęp do do strony ogniowej. Zapalić palnik gazowy, a następnie umieszczając dyszę specjalnej rurki (specjalna kątowa rurka zakończona dyszką jest wielokrotnego użycia i zakupiona raz może być stosowana z wieloma aerozolami FAUCH 610) pod płomieniem palnika, równomiernie dozować środek. Czynność dozowania opisaną wyżej powtórzyć kilkakrotnie, jeżeli zajdzie taka potrzeba. W celu uniknięcia uszkodzenia rurki z dyszką środka FAUCH 610, należy dozować środek w krótkich przedziałach czasu. W przypadku bardzo grubych nalotów należy, przy wyłączonym palniku kotła, wymiennik ciepła spryskać środkiem FAUCH 610. Po odczekaniu kilku minut, włączyć palnik kotła. Osady zostaną wypalone. Jeżeli zajdzie taka potrzeba opisane czynności należy powtarzać aż do momentu całkowitego wypalenia osadów. Jeżeli planujemy w jakimkolwiek kotle zastosować środek FAUCH 700, wówczas zawsze należy usunąć osady z komory spalania środkiem FAUCH 600 lub FAUCH 610.

 

Środki ostrożności

Przechowywać z dala od dzieci. 

 

Opakowania handlowe

Aerozolowy pojemnik o pojemności ok. 600ml.